Segélyhívások

107

105

104

 

112

MI A TEENDŐ SÚLYOS IPARI BALESET ESETÉN?

Jelenlegi hely

Címlap

Bemutatkozik az Ősi Római Katolikus Egyházközség

Nyomtatóbarát változatEmail

Sok szép gondolatot lehetne papírra vetni, s biztosan még jobban is, mint ahogyan azt én most megteszem az Ősi Római Katolikus Egyházközség életéről. Érdemes mindjárt megemlíteni, hogy Ősi valóban hűségesen a nevéhez, amelyet visel régi szép, múltra tekint vissza.

A leírások szerint 1009-ben Árpád - házi Szent István király alapított plébániát (10 falu építsen egy templomot). Azóta - ami már lassan 1000 év azon a helyen, ahol most a templomunk áll - volt templom, s hívek dicsérték a Jó Isten szent nevét. Mi is hasonlóképpen próbáljuk ezt a hitet megélni, a Jó isten nevét dicsérni. Most erről szeretnék pár gondolattal szólni.

Az Ősi Plébániatemplom az egyik legnagyobb a vidéki Plébániatemplomok közül a Veszprémi Főegyházmegyében. Az Ősiben élőkről fontosnak tartom megemlíteni, hogy igénylik és élik is a közösségi életet, amely nagyon fontos a mai világban. Meglátszik érezhetően az összetartás és a kapcsolattartás fontossága. A plébánia hitéletében fontos a hitoktatás, amelyet próbálunk minden korosztály felé a saját életkori sajátosságai szerint közvetíteni. Már az óvodás korban is van lehetőség a heti rendszerességgel, hogy a gyermekeket foglalkoztassuk s próbáljuk a Jó isten szeretetére nevelni. Továbbá az iskolai oktatásban is megvan ugyanez. A felnőtt korosztály számára is van lehetőség a hit elmélyítésére a heti bibliaórák keretében. Minden héten a közös szentmisékben is kifejeződik az Isten és az egymás iránti szeretet.

A mindennapi feladatok és szolgálatok mellett plébániai közösségünk több külön területen is kiveszik részét a község életéből. Ahogyan a szép szó is sugallja, község – közösség, meg kell mutatni, hogy a hívek közössége nyitott például a más felekezetű keresztény testvérek iránt (jó kapcsolatot alakít ki, például a Református testvérekkel) valamint minden jó szándékú ember iránt is.

Saját híveink közösségén belül szervezünk közösségi életet, ilyen a helyi Kolping Család közössége. Továbbá énekkart, amely a szentmiséken és több más rendezvényeken is vállal szolgálatot (helyi ünnepségek és versenyek).

Nyári időben fontosnak tartjuk a gyermekek táboroztatását (hittanos tábor). S minden évben több alkalommal is elmegyünk zarándoklatokra.

Kolpingos közösségünk adventi időben szervez adventi egyházzenei áhítatot. Nyári időben pedig alkotótábort.

Minden esztendőben van első szentáldozás, valamint bérmálkozás is hittanosaink körében.  A templom és a plébánia nyitott mindenki előtt, aki szeretettel lépi át annak küszöbét, és ahol lehet, próbálunk a Jó Isten szeretetében szolgálni. Működik egyházközségi életünkben a rózsafűzértársulat is.

Sok szép népi vallásos hagyomány is még él, mint például a karácsonyt megelőzően a Szállást keres a szentcsalád imádságos összejövetelek, valamint a betlehemezés szokása is. Sok helyen ezek már a múlté, de örvendetes, hogy Ősiben még élő hagyomány. Karácsony és húsvét előtt pedig már hagyománnyá válva bevezettük a játszóházakat, amelyeken a gyermekek és felnőttek készülnek a szent ünnepkörök megünneplésére.

Lehet mindebből érezni talán, hogy színes az Ősi Egyházközség élete s van tevékenység, amelyek során lehet tanúságot tenni a Jó Isten és egymás iránti szeretetről.   Sok önzetlenség és szolgálni akarás, odafigyelés és türelem kell mindehhez, de nem szabad elfelejteni eközben a legfontosabbat: „Istennek szolgálunk” s Neki tesszük mindazt, amit teszünk. S ha szeretettel tesszük, akkor nekünk is lelki örömök forrása lesz.

Beke Zsolt

plébános

2024. április 24. György napja van

e-Papír

Naptár

h
k
sze
cs
p
szo
v
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
February 2011